Publikacje

Artykuły i publikacje

Dom

Jak zrobić nawóz

Jak zrobić nawóz

Jeśli zauważyłeś, że rośliny w Twoim ogrodzie łatwo umierają lub nie rosną tak, jak powinny, może to oznaczać brak niezbędnych im witamin i składników odżywczych. Możesz więc zrobić dobry domowy nawóz , aby wzmocnić rośliny resztkami jedzenia z domu.

Robienie domowego kompostu jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy mieć pod ręką resztki jedzenia lub łuski, aby przygotować ten wzmacniacz roślin. Nawozy doskonale nadają się do dostarczania składników odżywczych potrzebnych roślinom. Niektóre nawozy są bogate w fosfor i wapń, składniki odżywcze, które gwarantują siłę i witalność Twoim roślinom.

Jak zrobić domowy nawóz?

Musisz być zmęczony kupowaniem nawozów dla swoich roślin i nie widząc rezultatów, prawda? Aby rozwiązać Twój problem raz na zawsze, nie wydając nic, my w poradach działkowych pomożemy Ci przygotować domowy nawóz, który przywróci siłę i zdrowie Twoim roślinom.

Oprócz oszczędności finansowych, pomożesz środowisku, ponieważ to, co kiedyś trafiało do odpadów, zostanie ponownie wykorzystane. Łuski niektórych produktów spożywczych świetnie nadają się jako kompost domowy. Skorupki jajek i banany to świetne przykłady na to, jak można zrobić kompost, nie wydając nic. Zobacz więc, jak zrobić domowy nawóz z tych produktów.

Skorupka jaja jest źródłem wapnia i potasu, dlatego jest dobrym nawozem dla roślin. Aby skorupka jajka stała się rodzajem nawozu, wystarczy ją zmiażdżyć, aż stanie się rodzajem mąki. Następnie po prostu nałóż na glebę, w której znajduje się twoja roślina.

Skórkę od banana można pokroić w kostkę. W przeciwieństwie do skorupki jajka nie trzeba go kruszyć, ponieważ zawarte w nim składniki odżywcze mogą łatwiej przenikać do gleby. Skórka od banana jest dobrym wzmacniaczem roślin, ponieważ jest bogata w mangan i potas, składniki odżywcze, które dają roślinom siłę i wsparcie.

Kiedy stosować nawozy na rośliny?

Ludzie mają tendencję do stosowania nawozu na roślinach tylko wtedy, gdy wykazują coś nienormalnego, ale to jest złe. Nawóz należy stosować od momentu posadzenia, ponieważ dostarczy witamin, aby Twoja roślina mogła dobrze i zdrowo rosnąć. Dlatego używaj domowego nawozu przez całe życie swojej rośliny, od momentu posadzenia do momentu, gdy jest naprawdę duża.

Udostępnij

O autorze