Publikacje

Artykuły i publikacje

Biznes

6 wskazówek dotyczących cateringu na imprezę firmową

6 wskazówek dotyczących cateringu na imprezę firmową

Jedzenie jest świetnym motywatorem. Niezależnie od tego, czy organizujesz warsztaty, wydarzenie sieciowe, uroczystość, zbiórkę pieniędzy lub inny rodzaj wydarzenia biznesowego, prawdopodobnie zdobędziesz więcej uczestników, jeśli włączysz do programu bezpłatne śniadanie lub lunch. Oczywiście ludzie nie przyjdą na warsztaty tylko po jedzenie, ale darmowy lunch może być tylko bonusem, który pomoże komuś, kto ma wątpliwości, podjąć decyzję o uczestnictwie.

Chociaż z pewnością możesz samodzielnie przygotować przekąski, dobrze przygotowana prezentacja potraw zrobi wrażenie na Twoich gościach i pomoże wzmocnić pozytywny wizerunek Ciebie, Twojej firmy i Twojego produktu lub usługi.

Skorzystaj z tych wskazówek, aby stworzyć menu cateringowe, które będzie hitem wśród Twoich gości.

OFERTA NOWOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ
Zastanów się, jak często ludzie biznesu są w dzisiejszych czasach na spotkaniach obiadowych. Wyobraź sobie, ile wrapów z kurczaka, kanapek z tuńczykiem i sałatek ziemniaczanych konsumują w ciągu roku. Jeśli chcesz zaimponować, myśl nieszablonowo. Wybierz konkretną kuchnię, np. śródziemnomorską; lub jeśli Twoi goście są spoza miasta, zachęć ich do spróbowania potraw o lokalnym smaku.

– Półmiski dipowe zawierające Hummus i Tzatziki  to zdrowa alternatywa dla sera i krakersów, idealna jako dodatek do menu lunchowego lub na popołudniową przerwę na przekąskę.

– Półmiski Panini. Wybierz klasyki, takie jak pieczony indyk z cheddarem i grillowany parmezan z kurczaka, lub zaskocz gości grillowanym Portobello, orzeźwiającym caprese lub pikantnym awokado i cheddarem panini.

– Dania z makaronu to zawsze strzał w dziesiątkę. Nasze penne z bazyliowym pesto i lasagną Emiliana świetnie komponuje się z miską sałatki greckiej lub cezara.

Każdy z Twoich uczestników ma inne preferencje żywieniowe i prawie niemożliwe jest, aby wszyscy byli szczęśliwi. Jednak twoje wysiłki i troskliwość zawsze będą doceniane.

Rozważ włączenie opcji koszernych i wegetariańskich
Oferuj zdrowe, niskokaloryczne jedzenie dla osób dbających o zdrowie
Jeśli nie jest to oczywiste, oznacz posiłki i wymień typowe alergeny (np. orzeszki ziemne)
Unikaj podawania potraw zbyt ostrych, zbyt słonych lub zbyt słodkich
Pomyśl o deserach dla osób nietolerujących laktozy (pomyśl o naszej charakterystycznej baklawie)
STYL BUFETOWY ŚWIETNIE SPRAWDZA SIĘ W PRZYPADKU WIĘKSZOŚCI MAŁYCH IMPREZ
Bufet jest bardzo łatwy do zorganizowania i umożliwia gościom wybór zarówno własnego jedzenia, jak i porcji jedzenia. Pamiętaj, że goście mogą schodzić po obu stronach stołu bufetowego – przyspieszy to proces i szybciej zaprowadzi wszystkich na swoje miejsca. Na koniec możesz wizualnie ocenić, które pozycje menu cieszyły się popularnością wśród Twoich gości – to świetna informacja zwrotna na następne wydarzenie.

PREZENTACJA JEST WAŻNA
Twoje jedzenie może smakować pysznie, ale powinno wyglądać równie dobrze, jak smakuje! Brudny układ jedzenia lub rozpadające się kanapki nie mówią „profesjonalne” i mogą zniechęcić gości do spróbowania jedzenia. Dlatego ważne jest, aby zatrudnić odpowiedniego cateringu. W Cafesano rozumiemy, jak ważna jest prezentacja potraw i ciężko pracujemy, aby wszystkie nasze pozycje z menu cateringowego były atrakcyjnie zaprezentowane i tworzyły apetyczne pierwsze wrażenie. Bardzo dobrą ofertę przygotował https://gastro-crew.pl/.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE JEDZENIE JEST ŚWIEŻE?
Jakość jest ważna, więc upewnij się, że wybrane przez Ciebie menu cateringowe jest świeżo przygotowane przez Twoją firmę cateringową z Północnej Wirginii – najlepiej w ciągu kilku godzin od wydarzenia. Żywność, która została przygotowana ze zbyt dużym wyprzedzeniem, albo wyschnie, straci chrupkość i świeżość, albo zacznie się psuć. Zamiast podgrzewać jedzenie, rozważ podgrzewanie tac i zestawów

 

Udostępnij

O autorze