Publikacje

Artykuły i publikacje

Biznes

7 sposobów na poprawę środowiska pracy w biurze

7 sposobów na poprawę środowiska pracy w biurze

Przeciążenie informacjami, codzienne stresy i rygorystyczne terminy mogą obciążać pracowników i skutkować zmniejszeniem produktywności.

Na szczęście poprawa naszego środowiska pracy nie musi być tak droga, trudna czy czasochłonna, jak wielu z nas myśli. Oto siedem sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć produktywność i sprawić, by Twoje miejsce pracy pracowało dla Ciebie.

Spraw, aby Twoje biuro było jak najbardziej komfortowe

Podczas tworzenia pozytywnych, tętniących życiem przestrzeni roboczych, które promują produktywność, najważniejsza jest wygoda.

Zacznij od mebli – wybierz coś mocnego i wytrzymałego, aby wytrzymać codzienne użytkowanie, a jednocześnie na tyle wygodnego i praktycznego, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych, które mogą wystąpić w wyniku ciągłego użytkowania nieergonomicznego wyposażenia biura. Jeżeli potrzebujesz księgowości, to sprawdź ofertę na https://wikombiuro.pl/.

Zdjęcia rodziny i zwierząt domowych z pewnością sprawią, że każde biuro będzie wyglądać bardziej przytulnie, podobnie jak inne przedmioty osobiste, które ułatwią pracę.

Nawet najmniejsze zmiany mają duży wpływ na tworzenie inspirującego i motywującego środowiska pracy.

Wprowadź trochę koloru do swojej przestrzeni roboczej

Coś tak prostego jak zamiana dominujących kolorów w biurze może mieć duży wpływ na nasz nastrój.

Ponieważ kolory są powiązane z naszymi emocjami, należy je mądrze używać w całej przestrzeni i stosować zgodnie z atmosferą, którą staramy się stworzyć.

Na przykład zielone i niebieskie odcienie stosowane w miejscach pracy z pewnością zwiększą produktywność i wyostrzą koncentrację . Żółty może pomóc w kreatywności, ponieważ jest bardzo stymulujący, czerwony jest świetny do miejsc, w których jest dużo aktywności fizycznej, a neutralne odcienie zwykle uspokajają i działają kojąco na psychikę.

Jeśli malowanie ścian biura nie wchodzi w grę, zawsze możesz użyć grafiki lub akcesoriów biurowych, aby wprowadzić trochę koloru do swojego miejsca pracy.

Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest odpowiednio oświetlone

Nie jest tajemnicą, że ilość światła, na które jesteśmy narażeni, może wpłynąć na nasz dzień.

Ponure przestrzenie nie wpływają zbytnio na nasz nastrój, a brak światła może negatywnie wpływać na naszą produktywność.

Na szczęście optymalny poziom oświetlenia można zapewnić, współpracując z energooszczędnymi i innowacyjnymi markami w zakresie projektowania LED oraz wprowadzając rozwiązania oświetleniowe zorientowane na człowieka w miejscach pracy.

Ponieważ światła LED imitują światło naturalne, z pewnością zwiększają poziom energii i produktywności pracowników, a jednocześnie są doskonałym narzędziem do wykorzystania ogromnej mocy światła w przypadkach, gdy pozyskiwanie naturalnego światła jest trudne. Opisano to dokładniej na stronie https://odbiur.pl/.

Uporządkuj swoje miejsce pracy i uwolnij się od papieru

Zaśmiecone biurka pokryte stosami dokumentów, raportów i zbędnych materiałów biurowych nie zapewniają zdrowego, produktywnego miejsca pracy.

W rzeczywistości bałagan na biurku może stanowić przeszkodę dla wydajności, ponieważ więcej czasu poświęca się na wyszukiwanie ważnych informacji i dokumentów.

Co więcej, może to prowadzić do zwiększonego stresu, zmniejszenia koncentracji i ogromnej straty czasu.

Staraj się, aby Twoje biurko było uporządkowane , uporządkowane, wolne od papieru i zorganizowane w jak największym stopniu. Nawet jeśli oznacza to poświęcenie dziesięciu minut każdego dnia na uporządkowanie spraw i uporządkowanie wszystkich dokumentów, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Dodanie charakteru Twojemu biuru sprawia, że ​​jest ono interesujące

Jeśli chcesz odświeżyć swoją przestrzeń biurową, zastanów się nad dodaniem jej charakteru.

Pomyśl o tym, co reprezentuje Twoja firma, jakie są jej wartości i ogólną atmosferę, którą starasz się stworzyć.

Firmy współpracujące z branżą rozrywkową mogą skorzystać na dodaniu plakatów i grafiki w całej przestrzeni jako sposobu na pokazanie, z kim pracują.

Jeśli właśnie założyłeś firmę typu start-up, która pragnie przestrzeni dla kreatywności, rozważ wprowadzenie obszarów, w których członkowie zespołu mogą współpracować, przeprowadzać burze mózgów i wymyślać świetne pomysły.

Sposób, w jaki zdecydujesz się reprezentować swoją firmę, wiele o Tobie powie, więc zastanów się nad tym.

Kwiaty i świece zapachowe mogą pomóc w koncentracji

Stymulowanie naszego zmysłu węchu może być kolejnym świetnym sposobem na zwiększenie naszej wydajności w pracy.

Według badań niektóre zapachy mogą zmniejszyć liczbę literówek popełnianych przez pracowników.

Badanie wykazało, że zapachy takie jak cytryna, lawenda i jaśmin stymulują aktywność mózgu i zwiększają ogólną produktywność pracowników, przy czym cytryna jest najbardziej stymulującym zapachem, zmniejszając liczbę błędów o 54%.

To tylko pokazuje, jak potężna może być aromaterapia. Najlepsza część? Możesz stworzyć własny odświeżacz powietrza DIY, po prostu mieszając wodę z kilkoma kroplami wybranych olejków eterycznych.

Wracaj do natury! Udowodniono, że rośliny obniżają poziom stresu.

Innym sposobem na poprawę środowiska pracy w biurze jest wprowadzenie zieleni.

Dodanie zaledwie kilku roślin do biura może zrobić wielką różnicę. Nie tylko zapewniają efektowny wystrój biura pracy, ale także pomagają oczyszczać powietrze, pochłaniając zanieczyszczenia.

Wiadomo również, że rośliny zwiększają produktywność, obniżają poziom stresu i pomagają tworzyć dobre samopoczucie u pracowników. Postaw na rośliny doniczkowe i upewnij się, że są łatwe w utrzymaniu – niektóre z nich mogą być bardzo wyrozumiałe i nie wymagają zbytniej opieki, aby mogły się rozwijać.

Nawet najmniejsze zmiany mogą zaowocować znaczną poprawą sposobu, w jaki funkcjonujemy w naszym środowisku pracy.

Mając na uwadze te siedem wskazówek, będziesz w stanie stworzyć przestrzeń roboczą, która promuje pozytywne nastawienie i produktywność, co pomoże Ci stworzyć sposób myślenia, który da radę, i zapewni, że wykonasz najlepszą pracę.

Udostępnij

O autorze