Publikacje

Artykuły i publikacje

Biznes

6 kroków do tworzenia skutecznych filmów szkoleniowych

6 kroków do tworzenia skutecznych filmów szkoleniowych

Aby stworzyć udany film szkoleniowy , musisz dokładnie wiedzieć, czego oczekujesz, myśląc o kluczowych efektach uczenia się dla Twoich uczniów, niezależnie od tego, czy są to Twoi klienci, czy pracownicy.

Nasz prosty przewodnik 6 krok po kroku w tym artykule powie Ci wszystko, czego potrzebujesz:

Krok 1: Wybierz temat swojego filmu
Zanim będziesz gotowy do tworzenia jakichkolwiek treści wideo, musisz zdecydować się na temat.

W tym celu pomyśl o cechach grupy docelowej i spróbuj określić ich potrzeby szkoleniowe. Czy są to studenci, którzy chcą nauczyć się kodować, czy pracownicy firmy medialnej, którzy chcą uzyskać więcej szkoleń w specjalistycznym temacie, takim jak marketing treści?

Im więcej niszy wybierzesz na potrzeby swoich odbiorców, tym lepsze wyniki uzyskasz. Po prostu upewnij się, że jest na to wystarczający popyt i że ludzie są nim zainteresowani. Jak szukasz specjalisty, to sprawdź ofertę na film szkoleniowy w Warszawie.

Aby się tego dowiedzieć, przeprowadź wstępne badania, wywiady z odbiorcami – powiedzmy z pracownikami lub zbierz ich opinie za pomocą formularza lub ankiety. To powinno dać ci potrzebne informacje.

Ostatecznie temat filmu będzie miał bezpośredni wpływ na ich zaangażowanie w film, więc wybieraj mądrze.

Krok 2: Wybierz rodzaj wideo
Mikrofilm nie może wchodzić w szczegóły, aby wyjaśnić złożony pomysł, więc musisz wybrać format wideo, który odpowiada Twoim potrzebom.

Niektóre rodzaje filmów lepiej sprawdzają się w określonych celach, więc musisz jasno określić przyczynę utworzenia filmu szkoleniowego. Powinno to pomóc w obliczeniu dostępnych zasobów i czasu potrzebnego na przygotowanie filmu. Dobrą ofertę na filmy posiada Soulseedmedia Warszawa.

Jak wcześniej wspomniano, istnieje wiele rodzajów filmów szkoleniowych i musisz zdecydować, których potrzebujesz.

Zanim zaczniesz pracować nad swoim filmem, zdecyduj, jaki ma być – między innymi film prezentera, screencast, film z odgrywaniem ról lub film interaktywny. Jeśli to pomoże, sprawdź, które z nich najbardziej angażują i działają najlepiej dla Twoich uczniów.

Krok 3: Utwórz storyboard i skrypt
Następnie musisz zdecydować, jaki rodzaj filmu chcesz stworzyć i dokładnie zaplanować jego zawartość.

Każdy film musi mieć scenariusz i scenorys . Bez nich łatwo się pomylić w całym procesie produkcji wideo. Oba mogą dać ci podstawę – lub, jeśli chcesz, wytyczne – na temat tego, co powinien zawierać film.

Podczas gdy skrypt pomoże ci stworzyć słowa, storyboard powinien pomóc ci wybrać wizualizacje i zaplanować sceny, które już masz w głowie.

Korzystanie ze scenorysu pozwala dopasować tekst do prezentacji wizualnych lub prostych szkiców lub obrazów na papierze. Nie muszą być one zbyt wymyślne – po prostu muszą mieć dla Ciebie sens.

Kiedy skończysz, powinieneś mieć ogólne pojęcie o tym, jak długo spodziewasz się, że film będzie trwał.

Krok 4: Nagraj swój film
Następnie musisz nagrać swój film.

Aby to zrobić, najpierw skonfiguruj i przygotuj przestrzeń do nagrywania. Następnie zbierz cały sprzęt potrzebny do nagrania wideo. Jeśli nie wiesz, jak ustawić sprzęt oświetleniowy, przygotowaliśmy ten artykuł, aby Ci pomóc.

Dobrą wiadomością jest to, że do stworzenia filmu potrzebujesz niewiele sprzętu.

Większość sprzedawanych obecnie smartfonów i tabletów ma doskonałe aparaty i kamery internetowe, co oznacza, że ​​możesz rozpocząć nagrywanie z tym, co już masz. Wtedy wszystko, czego potrzebujesz, to statyw i dobry mikrofon, który jest już zintegrowany z laptopem lub komputerem.

Jeśli jednak chcesz uzyskać wideo o wyższej jakości, możesz zainwestować w profesjonalną kamerę wideo lub dowolne inne potrzebne narzędzie.

Krok 5: Edytuj swój film
Po nagraniu materiału filmowego możesz go edytować.

Aby edytować wideo, potrzebujesz specjalistycznego oprogramowania do edycji wideo. Na szczęście istnieje wiele narzędzi. Musisz tylko upewnić się, że wybierasz edytor wideo, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom pod względem możliwości, cen i wsparcia.

Niektóre z najlepszych edytorów wideo to:

  • Screencast-O-matic
  • Kamtasia
  • Wideo
  • Filmore
  • OpenShot

Potrzebujesz więcej opcji? Sprawdź naszą listę zasobów do edycji wideo tutaj .

Większość z tych narzędzi do edycji wideo oferuje szablony wideo i zasoby , których możesz użyć od razu. Używaj interaktywnych elementów i adnotacji, takich jak strzałki, tekst, grafika, różne kształty i animacje, aby utrzymać uwagę widzów i pomóc im skupić się na określonym punkcie lub pomyśle.

Takie elementy przydadzą się zwłaszcza podczas prezentacji długich firmowych filmów szkoleniowych, w których łatwo się rozproszyć lub stracić zainteresowanie.

Krok 6: Twórz, hostuj i udostępniaj swój film
Po tym, jak zdecydujesz, co musi znaleźć się w Twoim filmie, zredagujesz go i sprawdzisz, możesz udostępnić go swoim uczniom.

Oprogramowanie do edycji wideo, którego używasz, powinno umożliwiać produkcję wideo, pobieranie go i zapisywanie jako plik wideo. Najlepszą opcją jest tutaj wyprodukowanie go w formacie MP4.

Następnie, aby udostępnić swój film, najpierw rozważ opcje widoczności.

Jeśli chcesz, aby publiczność miała dostęp do Twojego filmu, możesz utworzyć film w YouTube , który doskonale nadaje się do przeczytanych treści edukacyjnych. Jeśli chcesz udostępnić go tylko kilku osobom uczącym się – Twoim pracownikom, możesz udostępnić go poprzez stronę swojej firmy, bazę szkoleniową lub wybrany przez siebie system zarządzania nauką – LMS.

Udostępnij

O autorze