Aktualności

 • 2018-06-12

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-024681

  W lutym 2016 roku nauczyciele wchodzący w skład zespołu projektowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie napisali projekt dotyczący wyjazdu młodzieży oddziału Technikum Obsługi Turystycznej oraz Technikum Geodezyjnego na 2 i 4- tygodniowe praktyki zagraniczne. Po złożeniu wniosku o dotacje ze środków unijnych, okazało się, że projekt pomyślnie przeszedł weryfikację i po selekcji zgłoszeń z całej Polski, dokonanej przez FRSE, nasi uczniowie mogli wyjechać na praktyki do Malagi.
  Spośród 76 uczniów, którzy zgłosili się do wyjazdów, komisja rekrutacyjna wybrała 64. Aplikujący musieli napisać list motywacyjny, CV oraz rozwiązać testy z języka angielskiego i krajoznawstwa. Brana była również pod uwagę sytuacja materialna wychowanka i opinia wychowawcy.

  WIĘCEJ

 • jubileusz-60-lecia-istnienia-zespolu-szkol-ponadgimnazjalnych-im-braci-kostaneckich.jpg
  2018-06-11

  Jubileusz 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie obchodził sześćdziesięciolecie swojego istnienia w sobotę 9 czerwca. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją do tego, aby echo przeszłości odbiło się w teraźniejszości, a we wszystkich sercach obecnych nauczycieli, pracowników, absolwentów i rodziców odżyły wspomnienia minionych lat.

  WIĘCEJ

 • uczniowie-z-technikum-w-zsp-zagorow-pojada-do-grecji!.jpg
  2018-06-05

  Uczniowie z Technikum pojadą do Grecji!

  Moja praktyka startem w przyszłość – to tytuł nowego projektu unijnego w ramach programu ERASMUS+, w którym już po wakacjach wezmą udział uczniowie technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

  Projekt, który zaplanowano na lata 2018-2020 obejmuje dwa wyjazdy do Grecji przeznaczone na czterotygodniowe praktyki dla młodzieży kształcącej się w zawodzie technik teleinformatyk oraz technik obsługi turystycznej. Całkowity koszt projektu to 105 452 euro.

  WIĘCEJ

 • w-poszukiwaniu-slowianskich-korzeni.jpg
  2018-06-05

  W poszukiwaniu słowiańskich korzeni

  W miniony weekend odbył się XIV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Herby, rody i rodziny”, stąd nie mogło zabraknąć naszej szkolnej „rodziny Kostaneckich”.

  WIĘCEJ

 • dzien-profilaktyki-w-kowalewie-opactwie.jpg
  2018-06-05

  Dzień profilaktyki w Kowalewie Opactwie

    Poniedziałek to dzień zwykły jak każdy inny no może nie do końca, bo poniedziałek to pierwszy dzień szkoły w tygodniu więc niezbyt lubiany przez uczniów. Ale ten poniedziałek był inny niż wszystkie w ten dzień 04 czerwca 2018r w Hali Sportowej przy szkole podstawowej w Kowalewie Opactwie odbył się Gminny Dzień Profilaktyki.

  WIĘCEJ

 • wizyta-w-domu-dziecka[1].jpg
  2018-06-05

  Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Nowym Świecie

  Dużymi krokami zbliżał się 1 czerwca-Dzień Dziecka! Każde dziecko czeka zawsze na ten dzień z utęsknieniem. Z okazji tego wyjątkowego dnia zorganizowaliśmy 28 maja 2018 roku akcję charytatywną w Domu dla dzieci i młodzieży w Nowym Świecie. W akcji tej wzięli udział uczniowie z klas Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Obsługi turystycznej oraz Technikum Teleinformatycznego. Opiekunami młodzieży były Małgorzata Zielińska-Wojtczak oraz Marta Burda.

  WIĘCEJ

 • turniej-w-halowa-pilke-nozna-oraz-koncert-charytatywny-na-rzecz-pana-slawomira-leszczynskiego-i-michala-szczepaniaka.jpg
  2018-06-05

  Turniej w Halową Piłkę Nożną oraz Koncert Charytatywny na rzecz pana Sławomira Leszczyńskiego i Michała Szczepaniaka

                       

Facebook