Nagroda dla Julii Kruszki uczennicy klasy I LO za III miejsce w XVIII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS.

2018-12-11

Aktualności » Nagroda dla Julii Kruszki uczennicy klasy I LO za III miejsce w XVIII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS.

          Laureatki szkolnego etapu XVIII Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS, Julia Kruszka 1 LO oraz  Wiktoria Brywczyńska 1TT, uczestniczyły  w Powiatowych Obchodach Światowego dnia AIDS. Uroczystość  zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną  odbyła się 30 listopada 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.

         W obchodach uczestniczyli m.in.: Zygmunt Jasiński (PPIS w Słupcy), Paweł Malcherczyk (MONAR Konin), Joanna Wolińska (KPP w Słupcy), Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Lidia Śmidowicz (Urząd Gminy Strzałkowo), Mariusz Król (Urząd Miasta w Słupcy), Iwona Łysiak (SOSW Słupca), uczestnicy XVIII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” na film pod tytułem „Krótki film o HIV” oraz nauczyciele i młodzież szkół powiatu słupeckiego.

         Podczas spotkania Pani Małgorzata Pluta, pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE w Słupcy  podsumowała całoroczne działania z zakresu profilaktyki HIV i AIDS realizowane przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupcy we współpracy ze szkołami powiatu słupeckiego.

          Ważnym punktem programu było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów z zakresu tematyki HIV AIDS. Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, którzy prowadzą działania związane z profilaktyką HIV i AIDS w placówkach szkolno - oświatowych, wśród nich dla Pań Iwony Kałużnej i Jolanty Suszki.

red. Jolanta Suszka

             

Facebook