Światowy Dzień AIDS

2018-12-10

Aktualności » Światowy Dzień AIDS

          W dniach 3-6 grudnia 2018 r. w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który w tym roku  przypadł w sobotę, w naszej szkole przeprowadzono akcję informacyjną na temat HIV  i AIDS. Młodzież klasy pierwszej Szkoły Branżowej przygotowała stoisko informacyjne oraz ulotki, które rozdawała społeczności szkolnej. Przypominano, w jakich sytuacjach może dojść do zakażenia, co należy robić, aby ich unikać oraz  jak wyglądają aktualne dane epidemiologiczne.

Światowy Dzień AIDS powstał z myślą o osobach chorych oraz w celu uświadamiania społeczeństwu zagadnień dot. tej właśnie choroby.

Co 6 sekund…
          Zdaniem ekspertów z Krajowego Centrum AIDS dokładnie, co 6 sekund na całym świecie dochodzi do zarażenia wirusem HIV. Większość osób będących zakażonymi nie jest tego świadoma, a niestety brak leczenia prowadzi do powstania bardzo niebezpiecznej choroby AIDS. AIDS to zespół nabytego niedoboru odporności, który charakteryzuje się bardzo niskim poziomem limfocytów. W związku z tym dochodzi do uszkodzenia układu immunologicznego, czego konsekwencją jest nabywanie chorób takich jak nowotwory, zapalenie płuc, grzybica i inne.

red. Jolanta Suszka

             

Facebook